ARI HİDROLİK DİREKSİYON ARIZA TESPİT

HİDROLİK DİREKSİYON SİSTEMİNİN ARIZA TESPİTİ

        Hidrolik direksiyon sistemi, kullanılan aracın istenilen yöne kolay ve zahmetsiz bir şekilde yönlendiren bir sistemdir. Hidrolik direksiyon sistemi bir nevi aracın klavuz ve yol gösterici sistemidir.Basit bir hidrolik direksiyon sistemi; direksiyon simidi, direksiyon dişli kutusu,  direksiyon deve boynu kolları, rotlar ve tekerleklerden oluşur. Sorunsuz çalışan bir  hidrolik direksiyon sistemi, aracın park edilmesi sırasında kolayca manevra yapa- bilmesini sağlamalı ve yüksek hızlarda hassasiyetini koruyabilmelidir.   Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan araçlar bir eski modellerine göre daha hafif ve daha konforlu halde tasarlanmıştır. Bundan dolayı hidroliık direksiyon sistemi de her geçen gün daha modern ve insan gücüne ihtyac duyma-dan aracı yönlendirebilecek şekilde daha hassas hale getirilmiştir.   Bu hassasiyetin farkını bilmeden en küçük bir arıza esnasında müdahale edilme-mesi durumunda en düşük bir ücret karşılığında yapılabilinecek bir işlem size dahabüyük sorunlara sebeb verebileceğinide bilmemiz gerekir.  

GENELDE GÖRÜNEN ARIZALAR

•Direksiyondan tıkırtı sesi geliyorsa

•Park esnasında direksiyon geri toplamıyorsa

•Direksiyon çevirildiğinde her zamankinden fazla güç istiyorsa

•Hidrolik direksiyon kutusu yada hidrolik direksiyon pompasında yağ sızıntısı varsa

•Bozuk yol yüzeyinden dolayı gelen darbelerin direksiyon hakimiyetini kaybetmesine neden oluyorsa.

•Araç dar ve virajlı yollarda sürülürken hidrolik direksiyon sistemi ön tekerlikleri çabuk, kolay ve hızlı bir şekilde çeviremiyorsa

        Bu ve bunun gibi durumlarla karşılaşmamak için aracamızı düzenli ve sürekli olarak kontrol etmek gerekir. Erken tesbit edilen bir arızaya bağlı bulunan parçanın diğer parçalara zarar vermeden müdahele edilip tamir edilmesi büyük ücretlere sebeb olacak başka bir parçanın arızalanması engellenebilir.   Hidrolik direksiyon kutusu ve hidrolik direksiyon pompası herhangi bir arıza durumunda orjinal parçası tamir edilebilir. Böylece yedek parça aramaktan ve yüksek ücret ödemekten kurtulur, aracınızda orjinallığını korur.   Önerimiz orjinal parçasının tekrar tamir edilmesidir. Piyasada bulunan Çin mallarından kaçınılması gerekir. Bire bir parçaların uyuşmamasından hariç uzun ömürlü olmayıp diğer orjinal parçaların bozulmasına sebeb olabilir.   Anlatmadığımız bir nokta yada sizin bir durum veya sorunuz varsa bize ulaşabilir,sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı arz ederiz.

MUHTEMEL ARIZALAR

        •Rot körüklerinden su alan krameyer mili korozyona maruz kalır. Oluşan korozyon keçe, oring ve burçlara zarar vererek boşluk, tıkırtı, yağ kaçağı gibi arızalar oluşur. Bu gibi arızalar servisimiz de itina ile garantili bir şekilde giderilir.

        •Araçta üretilen elektirik ile çalışan hidrolik paletli pompa, tank, motor ve elektirik ünitesinden oluşur.

        •Koza esnasında oluşan hasarlar, Elektironik üniteye su ve yağ girmesi,Aracın elektirik tesisatında ki arıza sebebiyle oluşan Akım değişikliğidir. Servisimiz de itina ile garantili bir şekilde giderilir.

        •Kasnak ve kayış yardımıyla aracın motorundan hareket alan HİDROLİK DİREKSİYON POMPASI pleyt, rotor bıçak ve basınç limitöründen oluşur..

        •Sistemin Yağsız kalması, yağın kirli olması ve sistem de oluşan hava pompaya zarar verir. Oluşan arıza servisimizde itina ile garantili bir şekil de giderilir.